Nie jesteś przypisany
do placówki

Dziecko widzem i aktorem - nasze spotkania z teatrem

Przedszkolaki przez cały tydzień obcowały ze sztuką teatralną, książeczkami dla dzieci, inscenizacją i kształtowaniem poprawnej wymowy. Służyły temu rożnego rodzaju spotkania z zaproszonymi gośćmi, udział w spektaklu teatralnym oraz zajęcia dydaktyczno-wychowawcze zaplanowane specjalnie na tę okazję. Spotkanie z bajką zaowocowało poznaniem p. Justyny Krupy - studentki III roku edukacji wczesnoszkolnej z wychowaniem przedszkolnym Państwowej Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Technicznej w Jarosławiu.

P. Justyna zapoznała dzieci z bohaterami baśni o Czerwonym Kapturku. Efektem tego spotkania były samorzutne zabawy dzieci w teatr kukiełkowy, rozmowy na temat bezpiecznych zachowań dzieci w kontaktach z nieznajomymi oraz układanie historyjki obrazkowej. Całości rozmów o teatrze, zabaw w teatr i słuchania bajek dopełniały prace plastyczne i oprawa muzyczna, które przecież są nieodłącznym elementem każdego przedstawienia.

Młodsze przedszkolaki poznały wiele innych bajek: Śpiąca Królewna, Królewna Śnieżka czy Kopciuszek - to tylko niektóre z nich. Kopciuszek był dla nich inspiracją do wykonania przepięknej karety oraz do inscenizacji, w której dzieci wcieliły się w rolę bohaterów. Główną rolę Kopciuszka "zagrała" Jula, macochą była Weronika P., a jej córkami: Weronika G., Zosia i Weronika K.; giermkami jego królewskiej mości byli: Krzysio, Maciuś i Filip. W roli królowej wystąpiła Kasia a króla - Sabek. Matką chrzestną - dobrą wróżką była Patrycja.

Zapraszamy do obejrzenia naszego przedstawienia w galerii zdjęć
wpis edytowano 2012-10-28, 08:09